5 דברים שאתם חייבים לעשות ביחד לפני אירוע החתונה

החלטתם להתחתן? סגרתם על גן אירועים בעמק חפר? מזל טוב! בין אם החתונה שלכם נערכת עוד כמה חודשים ובין אם עוד שנה, חשוב לקחת את הזמן לפני אירוע החתונה כדי להתכונן לחיי נישואין ממושכים ומאושרים.
כדי להעמיק ולחזק את הקשר שלכם ולהפוך את המעבר לחיים משותפים לחלק יותר, הנה 5 דברים חשובים שמומלץ שתעשו לפני שאתם מתחתנים.

לצאת יחד לטיול

זוג מטייל לפני החתונה - ארטיסטה

טיול משותף מעניק לכם הזדמנות לראות כיצד בני הזוג מתמודדים עם מצבים שונים בחיים, כשהם בהלך הרוח הכי חופשי שרק אפשר, בטיול. האם הם מתמודדים טוב עם מצבי לחץ? האם אוהבים להסתובב או להישאר במקום? האם חולקים את סגנון הטיול שאתם מעדיפים? וכמובן, האם הם מהנים ורומנטיים?
אינכם חייבים לנסוע למקום רחוק, ישנם המון יעדים וסוגים של חופשות שיהוו דרך מצוינת עבורכם לצאת מהשגרה, לחלוק חוויות, ליצור זיכרונות משותפים ולתרגל פתרון בעיות ביחד (פנצ’ר בגלגל, טיסה שנדחית ועוד).

להבין את הערכים האחד של השנייה

זוג מכיר אחד את השניה - ארטיסטה

לפני שאתם מתחייבים לחלוק את חייכם המשותפים יחד, חשוב שתתקשרו ותדברו על הערכים והאמונות שלכם כמו למשל אמונות אישיות, אורחות חיים, ציפיות, ילדים ועוד. כך למשל אם מי מבני הזוג מגיע ממשפחה מסורתית וחושב להמשיך לקיים ולשמור על המסורת בהתנהלות היומיומית, הדבר צריך להיות מקובל על החצי השני.
יכול להיות שלא תמיד תסכימו, אך אתם צריכים לכבד את נקודת המבט האחד של השנייה ולהבטיח שהשוני לא יחבל בחייכם המשותפים. אפשר גם שתמצאו את עצמכם בקצוות מנוגדים של הספקטרום, שזה בסדר. זה עדיין יכול לעבוד, לחזק את התקשורת שלכם ולסייע לכם להתמודד עם קונפליקטים בחיי הזוגיות טוב יותר.

לדבר על כסף

אתם והשותפים המשמעותיים לחייכם צריכים להסכים על נושאים בסיסיים כמו למשל כספים, למרות שזהו לא נושא שקל לדון בו תמיד. זה חשוב לדבר על כסף כאשר רוצים לקיים חיים משותפים, כדי שהדבר לא יגרום לבעיות בעתיד.
דברו על איך תחלקו את הוצאות המחיה, על הדרך שבה אתם מתכננים לחיות. החליטו האם יהיו לכם חשבונות נפרדים או חשבון משותף ושאלו שאלות נוספות שתרצו לקבל עליהן תשובות.

 

זוג רוקד לפני החתונה - ארטיסטה

לקחת שיעורי ריקוד

שיקלו לקחת יחד שיעורי ריקוד. זו חוויה מעצימה ודרך מצוינת ללמוד איך לנוע על הרחבה יחד. לא פחות חשוב – זהו דייט מיוחד ודרך מעולה להשתחרר מכל הלחצים של תכנון חתונה, כמו גם הזדמנות טובה ללמוד משהו יחד, לבלות, לצחוק, להיות מרוכזים זה בזו ולצאת מהשגרה.

 

לחיות ביחד

הרבה זוגות בוחרים לחיות יחד לפני שהם מתחתנים ומסיבה טובה: זו הזדמנות מעולה לבדוק עד כמה אתם מתאימים. מגורים משותפים מאפשרים לכם ללמוד על ההרגלים של בני הזוג, מידת הניקיון שלהם או שגרת החיים היומיות ולראות דברים שלא הייתם יודעים אילולא המגורים יחד. אם אינכם רוצים לגור יחד לפני החתונה, לפחות הקפידו לבלות את סופי השבוע ביחד.

זוג לפני חתונה - ארטיסטה