חתונות שישי צהריים

תוכן עניינים

חתונות שישי צהרייםלאורך שנים ארוכות, חתונות נחגגו באמצע השבוע בשעות הערב. בשלב מסוים, מתישהו לפני כשני עשורים החלה מגמה של עריכת חתונות שישי צהריים, שהן ממש כפי שהן נשמעות – חתונות שבמקום לערוך אותן ביום חול בשעות הערב, עורכים אותן ביום שישי בשעות הצהרים. מאז נותרה מגמה זו במקומה ולא רק שלא דעכה, אלא הלכה וגברה לאורך השנים. אלא שעדיין, לא כל אולמות האירועים ולא כל גני האירועים מציעים את האופציה הזאת של חתונה ביום שישי. אז למה בכלל לערוך חתונה ביום שישי בצהרים? האם זה מתאים לכל עונות השנה או שישנן תקופות שמתאימות יותר? האם זה מתאים לכל אוכלוסייה, או שישנן אוכלוסיות מסוימות שעבורן זה יכול לא להתאים? על מה חשוב להקפיד כשעורכים חתונה בשעות הצהריים וביום שישי במיוחד? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

למה בכלל להתחתן ביום שישי בצהרים?

אנשים רבים נוהגים בצורה מאוד שמרנית כלפי החיים בכלל וכלפי אירועים חשובים בחייהם. זאת הסיבה, שכאשר פרצה אותה מגמה של עריכת חתונות שישי צהריים, היה מדובר במגמה מאוד נקודתית, שהייתה מיושמת בקרב אוכלוסיות מאוד ספציפיות ובאופן מצומם. אלא שלאורך זמן, קשה להימלט מהערכים האמיתיים שעומדים מאחורי האופציה הזאת ואשר עבור אוכלוסיות מסוימות, בהחלט יכולה להוות האופציה הטובה ביותר. המניע מהעברת חתונות מימי חול בערב ליום שישי בצהריים הוא כפול: פעם אחת, אורח החיים הופך להיות יותר דינמי, אנשים עובדים קשה יותר ומתקשים יותר להתפנות לאירועים במהלך השבוע. מן הצד השני, שבוע העבודה התקצר, יום שישי הפך ליום חופשי ולכן אנשים יכולים לנוח היטב ביום חמישי ולהגיע רעננים לאירוע ביום שישי, יום פנוי מלכתחילה. פעם שנייה, מאחר ומדובר ביום שישי, חשוב שהאירוע יתרחש לפני כניסת השבת, גם ממניעים דתיים הקשורים בקידוש החתן והכלה וגם ממניעים של שמירת מסורת עבור אורחים שומרי מסורת שקיימים בכל קהל ובכל אוכלוסייה.

 

האם זה מתאים לכל אוכלוסייה?

ובכן, התשובה היא לא ולא בגלל שיש סיבת ברזל מאחורי התשובה הזאת, אבל בכל זאת, האופציה של חתונות שישי צהריים היא לא אופציה שיכולה להתאים לכל אוכלוסייה. כך למשל, אם מרבית בני המשפחה שלכם הם שומרי מסורת ונוהגים להכין את השבת ולקבל את השבת בנחת, אותם בני משפחה יתקשו לפנות אפילו שעה אחת ביום שישי והאירוע שלכם יכול הלכה למעשה להרוס להם את השבת ואתם לבטח לא רוצים לעשות את החיבור הזה אצל האורחים שלכם. ישנן גם אוכלוסיות, שעבורן זה לא ממש רלוונטי. המגמה של עבודה אינטנסיבית במהלך השבוע היא מגמה שלא חלה על כלל האוכלוסייה, ואפשר לייחס אותה בעיקר למגזרים מסוימים ולענפים כלכליים מסוימים. מאחר ואתם אמורים להכיר את האורחים אותם אתם מזמינים, אתם בהחלט יכולים להעריך עד כמה הם יתקשו להגיע לאירוע שלכם ביום חול בערב או אולי לחילופין ביום שישי בצהריים. זה לא מתאים לכל אחד וכדאי לחשוב על הדברים היטב לפני שמחליטים.

חתונות שישי צהריים

דברים שחשוב לדעת על עריכת חתונות שישי צהריים

אחד האלמנטים המרכזיים שיש להתייחס אליהם בעריכת חתונה ביום שישי בצהריים הוא האלמנט של מזג האוויר. עד כמה ששעות הערב יכולה להיות חמות במהלך חודשים מסוימים של השנה, באותם חודשים שעות הצהריים הן פשוט בלתי נסבלות. כך למשל, אם אתם עורכים אירוע ביום שישי בצהריים במהלך החודשים יולי אוגוסט, אתם רוצים לערוך אותה בתוך אולם אירועים בלבד או לכל הפחות באולם אירועים המשלב בתוכו גם גן אירועים בשרון. בכל מקרה, אתם רוצים שלאורחים שלכם תהיה האופציה להימלט אל המזגן במקום "להתבשל" בשמש הלוהטת של אמצע היום. מן הצד השני, בשעות החורף ואפילו בסתיו ובאביב, השבת נכנסת מוקדם יחסית, מה שמקצר מאוד את הזמן העומד לרשותכם לצורך עריכת האירוע. כמובן ששיקול זה יכול להיות רלוונטי יותר לאוכלוסיות ומשפחות מסוימות ולאחרות דווקא בכלל לא, אבל זהו פרמטר שעליכם לקחת בחשבון מנקודת המבט של האורחים שלכם ולהבטיח שאף אורח לא יתקע כשהוא לא מספיק להגיע הביתה כדי לקבל את השבת בזמן אחרי החתונה שלכם.

 

איפה ניתן לערוך חתונה ביום שישי בצהרים?

ככלל, האופציה של עריכת חתונות בקיץ ובכלל ביום שישי צהריים היא אופציה שהיום קיימות בה הרבה יותר אפשרויות מפעם, אבל עדיין לא מדובר בסטנדרט שבו עומדים כל האולמות וגני האירועים בארץ. ככלל, מגמה זו שכיחה יותר באזור המרכז, השפלה והשרון ושכיחה פחות באזור ירושלים למשל. גם באזור המרכז והשרון, לא כל המקומות מציעים את האופציה הזאת, לפעמים גם משיקולי כשרות של המקום ואי הרצון של המקום לקחת את הסיכון של זליגת האירוע אל תוך השבת באופן שישפיע על זכאות המקום לכשרות של הרבנות הראשית. המשמעות של הדברים הללו היא שגם רמת ההיצע העומדת בפניכם לעריכת האירוע ביום שישי בצהריים היא נמוכה יותר מרמת ההיצע הכללי, מה שאומר שיהיה עליכם להקדיש זמן רב יותר לחיפוש המקום המתאים ולקחת בחשבון שיעמדו לרשותכם פחות תאריכים פנויים לטובת עריכת האירוע. כמו כן, ייתכן שהמחיר שייגבה מכם יהיה יקר יותר מזה שנגבה עבור אירועים בימי חול בשעות הערב, שוב, לאור הפער בין רמת הביקוש ורמת ההיצע סביב האופציה של חתונות שישי צהריים.

בשורה התחתונה, אם אתם בוחרים באופציה הזאת, אתם רוצים לשקול אותה היטב גם אל מול המאפיינים של האורחים שלכם, גם אל מול מזג האוויר וגם אל מול רמת ההיצע העומדת בפניכם. אם תעשו את זה נכון, אין שום סיבה שלא תוכלו למצוא את המקום המתאים לכם ביותר לעריכת החתונה ביום שישי בצהריים. 

לתיאום פגישת היכרות:
חתן וכלה עם טבעת נישואין- ארטיסטה
המדריך המלא לבחירת טבעת נישואין

הגעתם לרגע המחדש בחייכם, אתם לקראת חתונה ועכשיו אתם צריכים לבחור את טבעת הנישואין שתלווה אתכם שנים רבות קדימה. טבעת נישואין משמשת בהרבה דתות סמל

חופה מעוצבת - ארטיסטה
טיפים לעיצוב חופה לבד

החופה היא הלב של כל חתונה, זו למעשה המהות של הטקס והתפאורה המושלמת לטקס. למרות שלכאורה זו בסך הכל יריעה הפרוסה על גבי ארבעה עמודים,

חתונה בשישי בצהריים מחיר
חתונה בשישי בצהריים מחיר

חתונה בשישי בצהריים מחיר בתחילה, לפני כשני עשורים, כשהתחיל הטרנד של לערוך חתונה ביום שישי בשעות הצהריים, הייתה מעין תחושה שזה הולך להפוך לסטנדרט בעולם

Call Now Button
Open chat